Islamist anmelder Yahya Hassan for racisme

En perker melder en anden perker for racisme. Det er næsten for morsomt til at være sandt, men det er både sikkert og vist. Den for tiden stærkt ombejlede perkerdigter Yahya Hassan er blevet meldt til Aarhus Politi for brud på racismeparagraffen. Blandt andet er han blevet meldt for følgende udsagn: “Perkerne konkurrerer nærmest om, hvem der kan begå mest socialt bedrageri”.

Og anmelderen? Ja, det er såmænd ingen anden end den velkendte islamist og shariatilhænger Mohamed Suleban. Suleban blev kendt tidligere på året, da han blev tvunget til at trække sig som socialdemokratisk byrådskandidat efter at være blevet taget i forsøg på valgfusk. Han er også kendt som modstander af ytringsfrihed for folk der kritiserer islam – herunder ikke mindst Ayaan Hirsi Ali.

Suleban arbejder som socialrådgiver, og er dermed en af dem der i det daglige bistår muslimerne med deres snyd og svindel med sociale midler.

Ukorrekt brug af granat

I denne video demonstrerer et produkt af adskillige generationers fætter/kusine-ægteskaber hvorledes man ikke bør anvende en granat:

http://www.liveleak.com/view?i=d8b_1371919720

De fleste muslimer går og drømmer om den dag, hvor de i fuld skala skal gå i krig mod danskerne. Baseret på hvad vi allerede ved, er der vist ikke så meget at frygte. Skudduellerne i de de københavnske forstæder dokumenterer en helt urimeligt ringe træfsikkerhed. Det samme viser attentatforsøget mod Lars Hedegaard, hvor det lykkedes en kulturberiger at skyde forbi på en meters afstand. Og nu dette. Vi har intet at frygte. Lad dem bare komme an!

(h/t: Blazing Cat Fur)

Pelle Dragsted springer ud som racist

Pelle Dragsted, Enhedslistens store håb og politiske rådgiver for partiets folketingsgruppe, er til alles overraskelse sprunget ud som fuldblods racist og højreekstrem anti-muslim.

Det er i hvert fald konsekvensen, hvis man skal dømme Dragsteds seneste udtalelser om islam efter samme målestok som den vi andre dømmes efter. Dragsted er nemlig nået frem til, at politisk islam rummer fascistiske træk.

Frihedsposten siger velkommen i klubben. Med dén indstilling varer det nok ikke længe inden Pelle Dragsted må indstille sig på en ‘samtale’ med en gruppe sortklædte og velbevæbnede personer fra de tidligere venner i AFA.

Her er Dragsteds udtalelser i deres helhed – fra DR’s Deadline forleden.

Mindst én af disse er terrorist!

I dag beslutter folketinget at give statsborgerskab til 684 personer.

Ifølge PET er én af disse under overvågning for terrorrelateret virksomhed. Der er altså mindst én terrorist iblandt. Dertil kommer de mange kriminelle, røvere, narkohandlere og terrorsympatisører. Disse findes ikke mindst blandt det store flertal med muhammedansk-klingende navne. Regeringens islamiseringsprojekt går støt fremad.

Her er navnene på dem alle.

Taim Saad Abdalla, Slagelse.
Ahmad Abdallah, Næstved.
Doulama Kassem Abdel Wahed, København. Maliha Abdelkarim, Aarhus.
Ramzia Hussain Abdi, Aalborg.
Hodan Abdulkadir Abdikarim, København. Fartun Abdirahman, Odense.
Nahla Nasser Abdul Hadee, Odense. Zakaria Abdul Rahim, Hedensted.

Abdallah Khomeini Abdul Rahman, Aarhus. Ghassan Musa Abdulhadi, Odense.
Ahmed Ali Abdulla, Horsens.
Benaz Abdullah Rahim, Rudersdal.

Amir Yahya Abed, Odense.
Zohair Karim Jabour Abed-Ali, Aarhus.
Firas Jamal Abou El-Foul, Ballerup.
Mohammad Massoud Abou-Hawach, Aarhus. Nazdar Ahmed Abu, Odense.
Haidar Abul Jamous, København.
Tym Allah Abu-Laban, København.
Mohamed Hasan Adani, København.
Abdulkadir Addo, København.
Amal Mohamed Aden, Aalborg.
Arivan Baker Ahmad, Odense.
Mirvat Nayef Ahmad, København.
Mohammed Ahmad, Syddjurs.
Peyman Rasul Ahmad, Odense.
Abdol Mohammad Ahmadi, Odense.
Leila Ahmadi, Vejle.
Lema Ahmadzai, Ballerup.
Shafiullah Ahmadzai, Hvidovre.
Zainab Ahmed-Mahdi, Vesthimmerland.
Khialgul Akbari, Skanderborg.
Ali Atallah Saleh Al Badri, Odense.
Hashim Hmoud Al Battat, Aalborg.
Mayeh Sajil Abdul Rida Al Hamdani, Odense.
Nahla Al Joubouri, København.
Jonas Ayman Al Madhi, Lolland.
Ehsan Fayak Ibrahim Al Sabag, København.
Amir Issa Fraih Al-Ahmad, København.
Emad Kazem Jawad Al-Akaibat, Nyborg.
Sohaila Alamyar, Nordfyn.
Sahab Mohammad Albadri, Helsingør.
Sami Said Sahab Albadri, Silkeborg.
Hana Saad Mejbas Al-Badri, Høje-Taastrup.
Jasim Mohamad Rashid Al-Badri, Ringsted. Mohammed Ali Muter Al-Badri, Odense.
Mwna Kadea Obeid Al-Badri, Vejle.
Tahani Saad Mejbas Al-Badri, København.
Fahad Jawda Fahed Al-Baalawi, Odense.
Khlood Jawda Fahed Al-Baalawi, Odense.
Samira Joda Fahd Ribat Al-Baalawi, Ballerup. Lynette Alegre, Hillerød.
Ashenafi Alemu, København.
Nedhifa Mohammed R J Al-Garwi, København. Sahar Jamil Mohamad Al-Ghazawi, Varde.
Fatmeh Munawer Sayer Al-Habib, Hvidovre.
Helin Al-Hasnawi, København.
Amal Maitham Reda Al-Hilou, Frederiksberg.
Beri Mela Ali, Tårnby.
Elham Abdulla Ali, Favrskov.
Ghada Ali, Aarhus.
Leyla Mohamud Ali, Esbjerg.
Mohammad Amin Mela Ali, Tårnby.
Raber Sadiq Ali, Aalborg.
Ritte Ratibih Ali, København.
Said Musa Ali, København.
Mahsomeh Aliabadi, Aarhus.
Zahra Alizadeh, Tårnby.
Abnir Isam Naim Al-Jazrawi, Silkeborg.
Soozan N Raheem Al-Kahili, Hjørring.
Ali Ahmad Al-Khatib, København.
Adil Abed Ali Al-Kufaishi, Gentofte.
Loay Hussien Messafer Al-Leaybi, København. Salam Naji Al-Manawi, Aalborg.
Taleb Zari Manshad Al-Manshad, Vejle.
Meisoon Abdulhassan Hasan Al-Mayahi, Aarhus. Mortada Jassem Al-Mobaraka, Silkeborg.
Abbas Mohammed Ali Ahmad Al-Mosawe, Gribskov. Amjad Zaki Khalil Al-Musaed, Aarhus.
Sarah Amjad Zaki Al-Musaed, Aarhus.
Thaer Al-Musawi, København.
Fakhri Tawfiq Al-Naser, Glostrup.
Rasha Sadi Muslem Alwan Al-Ramahi, Køge. Mouna Alrakaia Alshabani, Kolding.
Nedhal Abdul Hafedh Taher Al-Shamary, Rudersdal. Huda Ouda Al-Shamri, Hillerød.
Zeinab Al Howra Abbas Al-Shuweli, Helsingør. Gamil Hamdan Abbas Alsaadi, Køge.
Siham Mahmoud Al-Saadi, Vejle.
Zaynab Ahmad Al-Wajedi, København.
Moslem Fadel Alwan, København.
Awda Fadhel Houssein Al-Zamel, Hillerød.
Jasem Mohisen Al-Zohairi, Aalborg.
Saif Abbas Al-Zohairi, Ikast-Brande.
Jalal Mahmoud Fleieh Al-Zuwaini, Rødovre.
Firouz Amani, Aabenraa.
Nema Ibrahim Amin, Odense.
Nagina Amirzai, Holbæk.
Songkran Srisawat Andersen, Thisted.
Søren Sergey Andersen, Aarhus.
Frozan Anwari, København.
Peter Che Anye, Roskilde.
Asha Mohamed Araye, København.
Zahra Arezoomand, Brønderslev.
Gideon Arthur, København.
Elena Arup, Rudersdal.
Ahmad Ashrafi, Næstved.
Mahnaz Ashrafi, Næstved.
Viggo Ashwill, Fredensborg.
Javid Aslami, København.
Shpejtim Asllanaj, Randers.
Nasri Abed Awad, Høje-Taastrup.
Hussein Nasser Awda, Odense.

Mohammad Naim Azim, Roskilde. Namarek R Aziz, København. Nasima Azizi, Aalborg.
Nangiyalay Azizullah, Fredericia. Jamal Jalal Babak, Odense. Mariam Babakerkhel, Ballerup. Malgharala Babrak, Høje-Taastrup. Omar Bakhouz, Aarhus.

Hadil Salim Barakat, Gentofte.
Hajar Abdelrahman Barawi, Ballerup.
Shukriya Barzinci, Høje-Taastrup.
Nabil Basheer Hanna Al-Chi, Aalborg.
Ibrahim Ahmed Bashir, København.
Safia Haji Bashir, København.
Alen Basil Benyamin, Aalborg.
Sarah Delshad Beg, Odense.
Ananda Nunes Vieira Binder, Odense.
Gonxhe Bojaxhiu, Odense.
Jonas Juan David Suarez Borgtoft, Frederikssund.
Aladdin Bouhania, Aarhus.
Mohamed Boutkourt, Brøndby.
Assia Brandrup-Lukanow, Gentofte.
Lea Isabella Hirt Søderdahl Bruun, Billund.
Thepnimit Plangklang Brøgger, Hjørring.
Suphot Buaruen, København.
Elvira Aleksandrovna Burakova, Odense.
Bleona Bytyqi, Roskilde.
Khanittha Børresen, Jammerbugt.
Ivandra Igmar Varela Casimiro, Vordingborg.
Ernalyn Damian Cerri, Tårnby.
Abdelaziz Challakh, Aarhus.
Charlie Laurent Chark, Roskilde.
Liza Sabah Boya Chechman, Aalborg.
Bashir Ahmad Chenzaie, Faaborg-Midtfyn.
Nabil Christensen, Solrød.
Sammy Khatthajan Slot Christensen, Næstved.
Valentina Christensen, Aalborg.
Mahir Cokovic, København.
Nasri Mohamed Dahir, Odense.
Amanda Børsting Dalsgaard, Ringkøbing-Skjern.
Mariam Daoud, Fredensborg.
Zurab Davdiev, Vejle.
Lara George Daoud Dawood, Aalborg.
Vikas Kumar Dayal, Randers.
Ajanta Deb, Gentofte.
Sasan Dehdar, Kolding.
Zorana Iris Delibasic, Podgorica i Republikken Montenegro. Juan Francisco Diaz Bastias, København.
Benjarat Donkaewpoo, Slagelse.
Alex Jose dos Santos, Tórshavn.
Atiqullah Dowezai, Aarhus.
Nurasyiah Dulbasyar, Vesthimmerland.
Izeta Dzambegovic, Vejle.
Shokrieh Mohamad Ebrahim, Horsens.
Fakhreia Abdul Wahed Eid Ali, Aarhus.
Mustapha El Ayadi, København.
Achraf El Hani, København.
Jinan Walid El-Bichawi, København.
Ahmad El-Houri, Odense.
Fadimo Yusuf Elmi, Esbjerg.
Laila Salaad Elmi, Odense.
Samer Youssef Said El-Safadi, Ishøj.
Katerina Ruban Estrup, Roskilde.
Pakhshan Ibrahim Fatah, Aarhus.
Karen Lorena Frederiksen, East Sussex i Storbritannien. Jean Gamys, Solrød.
Granit Gashi, Hjørring.
Ali Adel Naseef Gassem, Køge.
Finn Khunplad Gerlach, Skanderborg.
Abdul Satar Ghafouri, Aarhus.
Ema Gonz, København.
Ali Mohamed Farah Gudlawe, København.
Farid Habib, Ringsted.
Jalal Falak Habib, Aarhus.
Silje Victoria Hagen, Favrskov.
Wazhma Haidari, Egedal.
Soussan Haj Abdollahi Hamid Abad, Aarhus.
Lucie Hakizimana, Frederiksberg.
Aqela Halimi, Aarhus.
Valbona Halitjaha, København.
Halla Faleh Hamad, Odense.
Abdelhamid Hamdi, Odsherred.
Shahad Hamid Kamel, Aalborg.
Siham Hananya, Greve.
Christian Kwamenah Rønholt Hansen, Randers.
Arved Hartvig, København.
Shefqet Haskaj, Aabenraa.
Abdishakuur Mahamed Hassan, København.
Ali Mohammad Hassan, Hjørring.
Tablo Maref Hassan, Ringsted.
Sumayah Shakir Hassooni, Gladsaxe.
Rana Raad Badri Hendi, Ikast-Brande.
Sonja Hernandez Lopez, Kalundborg.
Aminata Hjortholt, København.
Elias Holmestad-Bechmann, Brøndby.
Mohamad Faris Huran, København.
Abdulkadir Hassan Hussein, København.
Aisha Mohamed Hussein, Aarhus.
Azhar Mirza Hussein, Guldborgsund.
Run Abdi Hussein, Aarhus.
Saad Kachkol Hussein, Holbæk.
Najiba Husseini, Gribskov.
Fan Sheng Huusom, Furesø.
Nathaniel Martinez Hvilsted, Lyngby-Taarbæk.
Faiso Abdi Shakur Ibrahim, Aalborg.
Amin Ismail Ibrahim Arif, Skive.
Eldar Idrissov, Fredensborg.
Amra Idriz, Frederikshavn.
Pasoon Ilham, Høje-Taastrup.
Rana Imad Jawad, København.
Larissa Imfurayase, København.
Shukria Jabari, Frederiksberg.
Sher Ali Jabarkhil, Solrød.
Ahmad Awad Jabbar, Fredericia.

Loai Adris Habash Jajjoka, København. Walia Jamalee, Rudersdal.
Maysa Turki Abed Jamil, Faxe.
Saeideh Jamshidpour, Glostrup.

Hassan Sharhan Wawe Jarrah, København. Albert Jashari, Horsens.
Amal Gazi Jassem Al Kinani, Vallensbæk. Ali Hadi Hassan Jebrin, Esbjerg. Chonthicha Feel Jensen, Skanderborg. Elisabeth Kibreab Jensen, Herning.

Gustav Nguyen Laigaard Jensen, Rudersdal.
Rosa Esther Jensen, Ringsted.
Pernille Patima Waetthaisong Johansen, Frederikshavn. Reguina Jouravleva, København.
Ahmad Mohamad Jundiyeh, Odense.
Lailla Mohammad Juwad, København.
Kamal Hassan Kaddoura, Aarhus.
Vian Omar Kader, Ringsted.
Suadd Subhi Kadhim, København.
Medin Kajkus, Aabenraa.
Aleksandar Kalember, Viborg.
Ajub Mairbekovich Karaev, Odense.
Rita Wanehs Karaken, Næstved.
Sabah Mehdi Mohamad-Ali Kashwani, København. Alma Said Kassem, Roskilde.
Amar Ali Kassem, Høje-Taastrup.
Ahmed Sakeer Katae, Frederiksberg.
Amanullah Katawazi, Aarhus.
Abdol Ahad Kelival, Aarhus.
Hind W Khalid, Faxe.
Alia Salah Rasmi Khalil, København.
Mostafa Ibrahim Khalil, Roskilde.
Nour Basil Khalil, Aalborg.
Yaser Musa Hasan Khalil, Odense.
Ouassila Khelif, København.
Hamoud Eissa Khlife, Odense.
Bouchra Kirrouche, Hillerød.
Bahareh Kojouri, Odense.
Fatmir Kolici, Horsens.
Odga Ganaa Kristiansen, Lemvig.
Imer Kryeziu, Sønderborg.
Christina Yoganayaki Kulendra, Horsens.
Minela Kurtovic, Kolding.
Dedy Consuelo Kvist, København.
Julia Kaalund, Lemvig.
Rachid Labrini, Rødovre.
Adel Mohamed Mohamed Lafta, Guldborgsund.
David John Laredo, Rødovre.
Vallen Lauritzen, Rødovre.
Aliaa Lazem, Ballerup.
Tejs Forsingdal Højte Levesque, Holbæk.
Suliphon Pholman Lewis, Aarhus.
Hao Li, Gladsaxe.
Peng Li, Ikast-Brande.
Daniel Christian Lind, Aberdeen i Storbritannien. Lucia Camilla Lind, Aberdeen i Storbritannien.
Arwen Ishtar Little, København.
Bi Qin Liu, Herning.
Jason Paul Lorjé, Fredensborg.
Abdellatif Loumani, København.
Ahmad Ismail Machaal, København.
Sherin Abdulah Mahamad, Aarhus.
Ahmad Abdul Razak Mahdi, Silkeborg.
Jamal Osman Majed, Sorø.
Shabnam Maleki, Haderslev.
Masoud Mohamed Malek-Shah, København.
Faisal Hadi Manshad, Vejle.
Mohammad Bashir Mansour, Odense.
Mokuriyan Aziz Abdulrahman Mansurbeg, Gladsaxe. Zohreh Masomali Araghi, Gentofte.
Zhaleh Matbooee, Aarhus.
Sara Matthesen, København.
Rezgar Rahman Mawlood, Næstved.
Linda Mbabazi, Aalborg.
Sean Meyer, København.
Nerses Mikaelian, Rudersdal.
Nermin Milhim, Lolland.

Zakaria Mir, Brønderslev.
Hossein Mirhadi, Glostrup.
Ibrahim Mirzada, Furesø.
Ahmad Zahir Mirzaie, Køge.
Atallah Saleh Moawad, Odense.
Souad Ghaleb Mohamad, Aarhus.
Mohamad Rida Baker Mohamad Rida, København. Ahmed Abdi Mohamed, Aarhus.

Farhiyo Abdulkadir Mohamed, København. Muna Mohamed, Fredericia.
Samim Salamat Mohammad Yar, Viborg. Soulaf Mohammed Ahmed, Aarhus. Korzan Mohammed Amin, Albertslund. Saeed Abdi Mohamoud, København.

Lilita Mohandespoor, Gentofte.
Sangar Mohmand, Herning.
Azhar Mustafa Mortadha, Tårnby. Wida Mostamandi, Aalborg.
Yakouta Mousayer, Faaborg-Midtfyn. Waleed Khaled Ali Moustafa, Gladsaxe. Devota Uwimana Mubiligi, Svendborg. Gilbert Munana, Slagelse.

Nur Muradi, Jammerbugt.
Vijeenthiran Murugiah, Vejen.
Semsa Musanovic, Fredericia.
Xiaolin Møller-Olsen, Næstved.
Nasreen Nabi, Sønderborg.
Nasir Naderi, Silkeborg.
Shamim W Naji, Aalborg.
Elizabeth Namirembe, Næstved.
Omar Feix Do Nascimento, Høje-Taastrup. Mirvais Nezam, København.

Trang Thuy Nguyen, Silkeborg.
Ana Ricci Catalan Guarnes Nielsen, Rudersdal. Ashley Manguilimotan Nielsen, Kolding.
Maria Sebastiana Gomes Nielsen, Herlev. Milena Nielsen, Rudersdal.

Nicolas Dias Nielsen, København. Christophe Nimpagaritse, København. Rahmanullah Noori, Dragør.
Ahmad Parviz Nooristani, Gladsaxe. Odin Nordheim, København.

Hamed Norouzi, Aabenraa.
Talat Norouzi, Odense.
Hassan Ibrhim Nourali, Ringkøbing-Skjern. Roxana Nouri, Roskilde.
Shaimae Numan Hady, Frederikshavn.
Linh Signe Tran Nygaard, Assens.
Ikhlas Obeid, København.
Sayed Kamaludin Nawid Olawi, Viborg.
Alia Yaslam Omar, Aalborg.
Amal Omar, Ringsted.
Hamidulla Mohammed Omar, Ballerup.
Samar Omar, Ringsted.
Alesa Mikhailovna Oreshkina, Aarhus.
Denia Osman, Kolding.
Lucas Osmanovic, Trollhättan i Sverige.
Ivan Wanas Othman, Horsens.
Khalid Pardes, Frederikssund.
Sabine Pedersen, Holbæk.
Tina Pia Peirano, Holbæk.
Emil Petersen, Warszawa i Polen.
Cuu van Pham, Tårnby.
Gabriela Mara Pruzzo, København.
Layla Muhammad Qadir, Høje-Taastrup.
Wida Qauomi, Rebild.
Zahia Quame, Kolding.
Rebeca Arlena Quinones Perez, København. Najat Rabbani, København.
Ayman Hadi Radhi, København.
Sevin Rafiq, København.
Jamila Rahmani, Vejle.
Mojda Rahnaward, Randers.
Fikret Rahte, Syddjurs.
Kemal Rakovic, Fredericia.
Suppharoek Raksa, Rødovre.
Rashed Ramesh, Thisted.
Ramzia Ranjbar, Furesø.
Thammer Shakir Rashed, Tårnby.
Rexhep Rashiti, Randers.
Peter Emanuel Tumwebaze Rasmussen, Hjørring. Sali Rasmussen, København.
Taha Maulud Rasul, Odense.
Aghileh Rasuli, Hjørring.
Zuher Hassan Zuhir Redha, København.
Hassan Rezai, Viborg.
Dounia Righi, Aabenraa.
Mohamed Aden Roble, København.
Robson Silva Sø Rocha, København.
Serghei Rochca, Ringkøbing-Skjern.
Nung Poowanat Upara Rosenørn, Gladsaxe. Lance Ian Rumberg, Høje-Taastrup.
Ibtisam Bassem Rzouki, Egedal.
Frederic Raahauge, Busan i Republikken Korea. Björk Langvad Raahede, Rudersdal.
Lux Langvad Raahede, Rudersdal.
Abrar Jaber Sabah Jaber, København.
Ludmila Safi, Kerteminde.
Mark Safi, Kerteminde.
Zahra Safi, Ballerup.
Ahmad Jawda Sahi, Esbjerg.
Akram Gharib Said, Roskilde.
Ali Hozan Said, Norddjurs.
Allan Hozan Said, Norddjurs.
Jan Hozan Said, Norddjurs.
Saida Saidi, Køge.
Farida Salakhly, Ringkøbing-Skjern.
Hayat Saleem Rahman, Bornholm.
Wiaam Abdulmalik Mohamad Saleh, Aarhus. Srwa Salehi, Skive.
Atta Aied Salem, Odense.
Shafiqullah Sallah, Høje-Taastrup.
Khaled Salman, Vordingborg.
Zaineb Sabah Salman, Hjørring.
Nicola Sanna, København.
Ghulamnabi Satari, Sønderborg.
Zahra Sediqi, Morsø.
Habibullah Sepahizada, Syddjurs.
Alireza Seyari, Aarhus.
Sadig Shah, Sønderborg.
Fatima Khlaiwi Shaher, København.
Sayed Amir Shah-Hussein, Odense.
Besarta Shala, Lolland.
Gjelbrim Shala, Aabenraa.
Balamurughan Shanmugaratnam, Ballerup. Asra Kamel Sharif, Holstebro.
Ahmed Omar Shariif-Abokor, Vejle.
Mohamed Abdilqadir Sheikh, København.
Kim Amin Sherif, Ballerup.
Naima Ali Shiig, København.
Shilan Shokat Mardue, Gladsaxe.
Nadereh Shokranian, Nyborg.
Shahla Shwani, Helsingør.
Davinder Singh, Gentofte.
Shantanu Sinha, Gladsaxe.
Jasmina Sisic, København.
Rayan Ihab Hatem Sobh, København.
Abdul Mateen Solhjou, Fredericia.
Seyed Mohsen Nourbakhsh Soltani, Esbjerg. Gnanavadivel Somasunderam, Struer.
Ayla Josephine Scott Stevenson, København. Amal Suleiman Suleiman, Gentofte.
Siyamala Suthendrarajah, Slagelse.
Ali Hussein Suwadi, Odense.
Noura Jaber Suwadi, Odense.
Sasha Møller Sørensen, Vejle.
Hekmat Talaat Saadallah, Odense.
Lawrence Saado, København.
Roujyar Taherkhouei, Gladsaxe.
Le Duc Tai, København.
Samira Tajehpour, Hillerød.

Mirhaj Takialdin, Tårnby.
Tiiba Tarrik Al Zubiady, Hvidovre.
Abdellah Touzani, Holstebro.
Assadullah Turkmani, Høje-Taastrup.
Kalyani Umahkaanthan, Svendborg.
Heroida Veliqi, Randers.
Mary Ann Villarba, Odense.
Sidonia Tabita Waco, Lyngby-Taarbæk.
Mathilda Marie Eriksdatter Wadham, Lyngby-Taarbæk. Lihui Wang, Gladsaxe.
Maria Wang, Guldborgsund.
Emily Isabella Warner-Høgsberg, St. Quen i Storbritannien. Nanami Ichinosawa Weisgard, København.
Shehla Yaqubi, Kolding.
Marjan Yarmand, Gladsaxe.
Fiyori Mussie Yohannes, Herlev.
Venn Khaled Yousef, Odense.
Marwa Yahia Yousif, Næstved.
Faisal Yokoub Youssef, Esbjerg.
Sahra Abukar Yusuf, Aalborg.
Zhila Zahidi, Aalborg.
Raafat Ahmad Zankari, Rødovre.
Aghsan Ahmed Zannoun, Rødovre.
Athmar Ahmed Zannoun, Rødovre.
Suhaib Hameed Zara, Aarhus.
Bushra Taleb Zari, Hedensted.
Benazir Zarif, Kolding.
Shabnam Zazei, Gladsaxe.
Flurim Zeneli, Kolding.
Zheng Yong Zhang, Gentofte.
Mohammad Qasem Ziar, Aarhus.
Ozayna Zino, København.
Amanda Zohoornia, Viborg.
Lilit Araiki Zouloian, København.
Syed Ali Abbas, Odense.
Kholoud Abdel-Hamid Abdel Rahim Abdallah, København. Basem Mohamed Abdallah Abdelsalam, Kerteminde. Jowan Fayek Abdel Rahman, Struer.
Tomas Abdurajimovas, København.
Ginka Angelova Abu-Auon, Aarhus.
Moayad Khaled Mohammad Abu-Zughad, Horsens.
Selma Agircan, Helsingør.
Daniel Chudi Ahamefule, Furesø.
Urouba Ismail Ahmad, Næstved.
Dalal Hassan Ahmed, Odense.
Mervat Mohammed Motawe Ahmed, København.
Sabeena Rasheed Ahmed, København.
Saima Nazir Ahmed, Ringsted.
Ramazan Akbina, Holstebro.
Meyra Akkaya, Køge.
Asiya Akram, København.
Öznur Akyol, Køge.
Wala Al Subaihi, København.
Mohammad Kamil Khazaal Alabbas, København.
Azfar Alam, Gladsaxe.
Anna Sofia Alaverdyan, København.
Nbrs K Mohammad Ali, København.
Adis Alibasic, Horsens.
Hajir Jaber Al-Jorani, Hedensted.
Sahirah Mahmod Al-Kadhimi, Odense.
Gülcan Alp, Hjørring.
Fazel Amin, Næstved.
Ainah Binte Andersen, Horsens.
Corodina Michael Andersen, Thisted.
Madlen Møller Andersen, Kolding.
Zhanna Andersen, Lyngby-Taarbæk.
Sadia Asim, København.
Zoje Asllanaj, Randers.
Emad Eddin Saed Saleem Ayesh, Rødovre.
Ömer Faruk Aytac, Fredensborg.
Ramazan Baran, København.
Selim Baran, Vallensbæk.
Bace Rabia Barlas, Odense.
Oguzhan Baser, Herning.
Rabia Bekrem, København.
Türkan Belek, Odsherred.
Nazia Bibi, København.
Justina Brazauskaite, Kolding.
Elena Stanculescu Brisson, Guldborgsund.
Annika Aasav Browning, København.
Vitali Butrymovich, Gladsaxe.
Nahla Wali Ali Bzanyi, Helsingør.
Nea Maria Herforth Bæhr, København.
Ayse Celik, Køge.
Engin Cetin, Glostrup.
Christina Medeia Christensen, Randers.
Borka Clarke, Frederikssund.
Develeta Culjandji, Esbjerg.
Agnieszka Anna Dahrup, Næstved.
Niv Dayan, København.
John Lionel Dicom, Ballerup.
Ramsan Dubaiev, Hillerød.
Ola Jones Duyile, Greve.
Reyhan Düz, Slagelse.
Melike Fibiger, Gloustershire i Storbritannien.
Nihat Bayram Filikci, Køge.
Anne-Marie Agnes Sophie Schuster Frederiksen, Slagelse. Marina Gancho, Kolding.
Harold Garcia Garcia, København.
Taulant Gashi, Syddjurs.
Urim Gashi, Mariagerfjord.
Tania Ivanova Georgieva, Gladsaxe.
Mohammad Amir Ghaffar, København.
Nervan Ghazi, Gentofte.
Monika Joanna Gicic, Randers.
Nicoleta Giurgiu Pirvulescu, Aalborg.
Agnieszka Gozdziewicz, Herning.
Nese Güler, København.
Kurbet Gür, Ishøj.
Wanda Gøtzsche, København.
Hadiel Hadi, Frederiksberg.
Sajjad Haider, København.
Mihaela Hansen, Køge.
Juliana Gabriel Hawal, Silkeborg.

Quoc Truong Hoang, Silkeborg.
Mariyana Doncheva Holde, Glostrup.
Anna Haarup, Silkeborg.
Rabab Abdel Monem Attia Ibrahim, Hvidovre.
Kenan Imamovic, Odense.
Manuela Georgeta Iorga, Tårnby.
Soharles Behannec Hernandez Iversen, Vejle.
Kanwal Javad, Gladsaxe.
Darin Jazaiery, Horsens.
Natalya Stæhr Jensen, Kalundborg.
Bente Jessen, Haderslev.
Gerhard Jessen, Aabenraa.
Christian Stærmose Johnsen, Nordfyn.
Vaiva Jørgensen, Hedensted.
Faik Kaplan, Horsens.
Eser Kara, Brøndby.
Haluk Karatas, København.
Mariam Karim, Skanderborg.
Kassem Allaa Kassem, Ballerup.
Ahmad Adnan Abdelkarim Kazem, Kolding.
Adam Jono Kazimirow, København.
Elif Kececi, Gladsaxe.
Tanay Kaan Kelkitli, Guldborgsund.
Güner Keskin, Allerød.
Dalal Khalaf, Odense.
Khalod Khalefa, København.
Sevim Kilic, Ikast-Brande.
Munazza Kiran, Albertslund.
Sami Koko, Lolland.
Petr Koudinov, Hvidovre.
Klaus Koch Kragelund, Vejle.
Mentor Krasnigi, Odsherred.
Michellie Halima Søgaard Kristensen, Kerteminde. Csenge Emese Kryger, Haderslev.
Adeviye Kuscu, Holbæk.
Veselka Laubel, Høje-Taastrup.
Gordana Loncar, København.
Daina Maciule, København.
Alia Mahmoud Mahdi, Greve.
Kamla Mahmood, Tårnby.
Inga Makieva, Viborg.
Ibadete Mamuti, København.
Mohamed Mansour, København.
Nicoleta Lacramioara Mehlsen, Odense.
Majmira Mehmeti, Aabenraa.
Hakan Mert, København.
Kornelia Alexandrova Mintcheva, Gladsaxe.
Iftikhar Ahmed Mirza, København.
Mona Mohamed, Esbjerg.
Aysu Mola, Odense.
Laura Lavinia Ticu Mortensen, Køge.
Yuliya Mysets’Ka, Slagelse.
Gideon Nii Kwamena Nartey, Gladsaxe.
Thi Lan Chi Ngo, Kolding.
Aleksandra Anna Lublewska Nielsen, Svendborg.
Ilona Zart Nielsen, Odense.
Mariya Obushak Nielsen, Sønderborg.
Zoraya Nieto Florez, København.
Xenia Babenko Nilsson, Slagelse.
Uzma Niwaz, København.
Olga Olesen, København.
Admir Omeragic, Herlev.
Agnieszka Malgorzata Orlowicz, København.
Henry Kwesi Otoo, Næstved.
Yana Palekhova, København.
Monika Sokolska Petersen, Hedensted.
Ilona Pilgaard, Sønderborg.
Andres Felipe Valderrama Pineda, København.
Goran Planjanin, Randers.
Izabella Majbritt Poulsen, Vesthimmerland.
Mikhail Vladimirovich Prokopiev, Egedal.
Samiah Qasim, København.
Ingeborg Monica Quirk, Furesø.
Arnold Ratner, København.
Zakira Rizwan, Odense.
Ali Sabah Karim, Assens.
Ganimet Sabani, Herlev.
Seyyit Sahin, Slagelse.
Jenan Abrahim Saleh, Stevns.
Bibiana Angelica Sanchez Scarpeta, Bogota i Colombia. Zerina Saskin, Aarhus.
Imran Sattar, København.
Aydin Savuran, Brøndby.
Sergej Schade, Silkeborg.
Malte Schneiders, Haderslev.
Patricia Schrieder, København.
Eliffe Isik Selim, Roskilde.
Jamila Shaheen, Vallensbæk.
Mohammed Mandhil Shaker, Næstved.
Joshua Charles Skewes, Aarhus.
Arike Kehinde Skovkjær, Aarhus.
Volha Somava, Frederiksberg.
Saman Sultana, Brøndby.
Adalet Suluk, Ringsted.
Agoston Gyula Szabo, København.
Zhanna Tairova, Roskilde.
Vitalii Tcacenco, Aalborg.
Michela Aleksandra Lyapchev Tingsvad, Frederiksberg. Aziz Tokmak, København.
Hang Thi Thu Tran, Lyngby-Taarbæk.
Lan My Tran, Aalborg.
An Tran Thi Thanh, Odense.
Ngan Khanh Ngoc Truong, Hjørring.
Ömer Ucar, København.
Eugen Voda, Tórshavn.
Delphine Isabelle Wandall, Viborg.
Victor Tzvetanov Yakimov, København.
Sirin Fatma Yildirim, Odense.
Turgay Yildirim, Gladsaxe.
Muharrem Yilmaz, Gladsaxe.
Serpil Ünsal, Køge.
Shoaib Younossi, Albertslund.
Elena Veniaminovna Østerbæk, Skive.
Köksal Özer, Ishøj.
Serap Öztürk, Høje-Taastrup.

Jihads femte kolonne i Europa

Den ubetinget største politiske udfordring for vor generation, er at afmontere den islamiske trussel uden at vort land og vort kontinent skal blive en oppustet kopi af Jugoslavien i ’90erne. Men med de politikere vi har, tror ingen vel på at krigen kan undgås.

I løbet af de kommende ganske få år vil vi opleve krigen bryde ud. Det første der vil ske, er at flere og flere geografiske områder i de europæiske nationalstater også formelt vil blive kontrolleret af muslimer og kommer uden for statens kontrol, og at de derfra kan iværksætte angreb mod civile eller myndigheder som en type “staging areas”. Vi siger selvfølgelig bare undskyld, og snakker videre om integration og tilpasning, mens det vi burde gøre var at betragte dem som illegale kombattanter. Som vi gør i Afghanistan.

Stimme Russlands har bringer en vigtig kommentar fra en russisk efterretningsmand. Idet ikke alle læser tysk længere, bringer vi Snaphanens oversættelse:

Kommentar af Nikita Sorokin Fünfte Kolonne des Dschihad in Europa (Snaphanens oversættelse)

“”Enige eksperter mener at fjerde generation af muslimske indvandrere i ‘aftenlandenes’ civilisation forbereder sig på krig. Denne generation er en tidsbombe som tikker midt i Europa .””

Det belgiske politi har for nyligt begyndt forsøg på at ‘demontere’ rekrutteringsnettet for den syriske opstand. Det fremkom herved at rekrutteringsfolk er aktive i hele Europa og at de hjemvendende landsknægte også er kampklare i Europa. Alle disse ‘frivillige’ som, trods sine EU pas, hovedsageligt kommer fra Nordafrika, Mellemøsten eller Centralasien. Og de islamiske ‘hjemvendende’ er nu en bekymring for Europas indfødte befolkning. Hvad kan disse lykkeriddere forårsage når mange på et eller andet tidspunkt er tilbage i Europa ? Disse hovesageligt unge mennesker kan ofte intet andet end at kæmpe mod ‘vantro’ og ønsker heller ikke at lære andet. I dette miljø har der dannet sig en struktur af ekstremistiske celler og grupper. Oberst Lew Korolkow, veteran fra russisk udenrigsefterretningstjeneste, forklarer til ”Ruslands Stemme”:

“”Det handler om et velorganiseret og mindst ti år gammelt netværk. Velfungerende og med egne rekrutteringscentre, som arbejder i muslimske miljøer. Disse miljøer handler om de store diaspora fra islamske lande. Diaspora, hvis medlmmer og ledere har slået sig ned overalt i Europa. Deres vigtigste udbredelsesområder er Holland, Belgien og Sverige. Det gælder også Norge. Altså lande hvor myndighederne viser mest tålmodighed med udokumenterede flygtninge. Dér må man så angribe problemet.””

Den Europæiske Unions udenrigspolitik har gennem de senere år ført til stigende fare for for indre terrorisme. Det russiske Videnskabsakademi har en afdeling som studerer europæiske sikkerhed. Dmiti Danilow er dens afdelingschef og han mener, at EU’s aktive indblanding i Nordafrika, Mellemøsten og Centralasien bidrager til problemet:

“”Det ligger lige for at terrorfaren i en sådan situation ikke falder, men stiger. Og det vil den fortsætte med at gøre. Jo mere Europas stater engagerer sig i kamp mod international terrorisme – både udenfor og indenfor Europas grænser – jo større bliver faren for terrorangreb. Jeg vil dog ikke direkte forbinde de Europæiske landes aktiviteter i den arabiske verden med terrorrisikoen, men der er en logisk kopling. Det er blevet ganske klart, at international og lokal terrorrisme ikke kan skilles fra hinanden.””

Enige eksperter mener at fjerde generation af muslimske indvandrere i ‘aftenlandenes’ civilisation simpelthen siger kategorisk nej og i stedet forbereder sig på krig.

Denne generation er en tidsbombe som tikker midt i Europa – eller Jihads ‘Femte Kolonne’. Terminologien ændrer ikke årsagssammenhængen mellem dagens hændelser og de kommende.